فراوانی رهن کامل در بازار اجاره لوکس‌ها

فراوانی رهن کامل در بازار اجاره لوکس‌ها
بخش قابل توجهی از آپارتمان‌های عرضه شده به بازاراجاره مسکن در مناطق شمالی شهر تهران که با متراژی بالاتر از ۱۵۰ مترمربع به متقاضیان معرفی شده‌اند با شرایط رهن کامل فایل شده‌اند.

گزارش دنیای اقتصاد، شواهد وتحقیقات میدانی صورت گرفته از وضعیت بازار اجاره واحد‌های بزرگ‌متراژ (آپارتمان‌های با مساحت بیش از ۱۵۰مترمربع) نشان می‌دهد بخش قابل توجهی از فایل‌های اجاره این گروه از واحد‌ها طی روز‌های اخیر با شرایط رهن کامل و بدون در نظر گرفتن مبلغی به‌عنوان اجاره ماهانه به متقاضیان معرفی شده است؛ فعالان و واسطه‌های بازار معاملات اجاره مسکن با تایید این موضوع دست‌کم دو دلیل عمده را برای افزایش تعداد فایل‌های رهن کامل در بازار اجاره این گروه از واحد‌های مسکونی عنوان می‌کنند.

اولین دلیل به عرضه بخش قابل توجهی از واحد‌های مسکونی بزرگ‌متراژ به بازار اجاره مربوط می‌شود که سازندگان به دلیل جهش قیمتی موفق به فروش آن‌ها طی ماه‌های اخیر نشدند؛ مالکان این گروه از واحد‌های مسکونی به دلیل نیاز به تامین مالی برای شروع پروژه‌های جدید یا تکمیل سایر پروژه‌ها و به دلیل عدم موفقیت برای فروش واحد‌های آماده طی ماه‌های اخیر به ناچار برخی از این واحد‌ها را به بازاراجاره عرضه کرده‌اند تا با دریافت مبلغ رهن بتوانند بخشی از نیاز مالی خود را جبران کنند.

از سوی دیگر، بخش دیگری از این واحد‌ها در مالکیت افرادی قرار دارد که با دریافت مبالغ رهن این واحد‌ها که ارقام قابل ملاحظه‌ای است و در برخی موارد از یک میلیارد تومان نیز فراتر می‌رود، سرمایه‌های خود را در سایر بازار‌ها وکسب و کار‌ها به کار گرفته و سرمایه‌گذاری می‌کنند؛ این افراد نیز مانند گروه اول که سازندگان آپارتمان‌های لوکس هستند تمایلی به دریافت اجاره ماهانه ندارند و ترجیح می‌دهند مبلغ رهن را برای مدت زمان یک سال از مستاجر دریافت کنند. متقاضیان اجاره این آپارتمان‌ها نیز در برخی موارد افرادی هستند که درآمد ماهانه بسیار زیادی دارند، اما اصل سرمایه آن‌ها در سایر بازار‌ها وکسب و کار‌های دیگر در گردش است.
فراوانی رهن کامل در بازار اجاره لوکس‌ها
 
 
 
 
 

مطالب مرتبط با پست جاری

نظرات

کد امنیتی رفرش
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما