بسیج امکانات برای خدمات رسانی به روستاهای گرفتار در برف مراغه

بسیج امکانات برای خدمات رسانی به روستاهای گرفتار در برف مراغه

ظفر محمدی روز پنجشنبه در نشست ستاد بحران مراغه افزود: با توجه به مسدود بودن تمامی راه های ارتباطی روستاهای بخش سراجو و برخی روستاهای بخش مرکزی، با مشارکت دستگاه های خدمات رسان شهری و روستایی مشکلات تردد اهالی این مناطق به زودی مرتفع می شود.
وی ادامه داد: هم اکنون با مشارکت و بهره گیری از امکانات و ماشین آلات سنگین اداره راه و حمل و نقل جاده ای، شهرداری مراغه و قرارگاه خاتم الانبیای آزادراه مراغه هشترود، عملیات سراسری برای بازگشایی راه های ارتباطی روستایی مسدود شده آغاز شده است.
وی اضافه کرد: عملیات امدادرسانی و بازگشایی راه های روستایی در بخش سراجو از پنج محور روستاهای کرمجوان، جیرانلو، داش بلاغ بازار، آغجه کهل و آغجه دیزج آغاز شده و به زودی شاهد بازگشایی راه های روستایی در این مناطق خواهیم بود.
وی با تاکید بر لزوم امدادرسانی سریع و بازگشایی فوری راه های ارتباطی روستایی در این شهرستان گفت: امکانات و تجهیزات دستگاه های خدمات رسان شهرستانی برای این منظور در سریع ترین زمان ممکن به محورهای عملیاتی اعزام شده اند.
رئیس اداره راه و حمل و نقل جاده ای مراغه نیز در این نشست گفت: با توجه به وجود کولاک در برخی مناطق و راه های ارتباطی روستایی، عملیات بازگشایی این محورها به کندی پیش می رود.
ناصر حمیدی افزود: هم اکنون راه ارتباطی حدود 90 روستای بخش سراجو و سه روستای بخش مرکزی مسدود بوده و تلاش برای بازگشایی این مسیرها با مشارکت دستگاه های خدمات رسان تسریع شده است.
وی اضافه کرد: از چهار روز پیش تاکنون تمامی راهداران تلاشگر این شهرستان در محورهای ارتباطی مشغول بازگشایی راه های ارتباطی بوده و هم اکنون نیز محور مراغه هشتورد باز بوده و تردد در آن با زنجیز چرغ ممکن است.
شهردار مراغه نیز در این نشت با اعلام آمادگی برای اعزام تجهیزات سنگین برای همکاری با راهداران این شهرستان در محورهای مسدود شده و برف گیسر گفت: شهرداری آماده خدمات رسانی و مشارکت برای این منظور است.
محمدرضا احمدی با اشاره به اقدامات شهرداری برای خدمات رسانی در ایام بارش برف در سطح شهر افزود: ستاد برفروبی مراغه از اواسط پاییز امسال تمامی امکنات خود را برای خدمات رسانی بهتر برای شهروندان آماده کرده است.
وی ادامه داد: برای این منظور برف روبی و نمک پاشی در اولین ساعات بارش نزولات جوی توسط پرسنل حمت کش شهرداری در خیابان های مختلف شهر انجام می شود.
وی اضافه کرد: وجود ترافیک شهری و ترددهای غیر ضروری در زمان بارش برف توسط وسایل نقلیه سواری در نقاط مختلف موجب کند شدن عملیات برف روبی و نمک پاشی در معابر و خیابان ها شده لیکن همکاری و همراهی شهروندان در این زمینه موجب خدمات رسانی بهتر و بیشتر در کمترین زمان ممکن را فراهم می سازد.
به گزارش ایرنا، باتوجه به بارش سنگین برف در برخی محورهای مواصلاتی و مناطق برف گیر روستایی، دومین نشست ستاد بحران مراغه در 2 روز اخیر با حضور مسئولان دستگاه های خدمات رسان این شهرستان در محل فرمانداری برگزار می شود.
شهرستان مراغه از 2 بخش مرکزی و سراجو تشکیل شده و دارای 173 روستا شامل 74 روستا در بخش مرکزی و 99 روستا در بخش سراجو بوده؛ دارای 75 کیلومتر محور ارتباطی بین شهری و 930 کیلومتر راه ارتباطی آسفالته، شوسه و دسترسی روستایی است. 
شهرستان مراغه با حدود 250 هزار نفر جمعیت در 127 کیلومتری تبریز، مرکز آذربایجان شرقی واقع است.

مطالب مرتبط با پست جاری

نظرات

کد امنیتی رفرش
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما