مدال‌ واترپلو در بازی‌های آسیایی بعد از ۴۴ سال/ ایران برنز گرفت

مدال‌ واترپلو در بازی‌های آسیایی بعد از ۴۴ سال/ ایران برنز گرفت

به گزارش  اخترنیوز و به نقل ازایسنا، ظهر امروز (شنبه) ۱۰ شهریور ۱۳۹۷ در آخرین روز هجدهمین دوره بازی‌های آسیایی، تیم ملی واترپلوی ایران در دیدار رده بندی به مصاف تیم چین رفت که توانست در ضربات پنالتی با پیروزی ۱۶ بر۱۵  در این مسابقه، بعد از ۴۴ سال به مدال بازی‌های آسیایی دست پیدا کند.

تیم ملی ایران در دو دوره گذشته بازی‌های آسیایی نیز حضور نداشت اما بعد از ۱۲ سال غیبت توانست با هدایت "الکساندر چیریچ" سرمربی صربستانی خود، مدال برنز بازی‌های آسیایی را کسب کرده و طلسم شکنی کند.

آخرین مدال آوری تیم ملی واترپلو به هفتمین دوره این رقابت‌ها در بازی‌های آسیایی ۱۹۷۴ تهران برمی‌گردد که به مدال طلا رسیده بود.

نتایج چهار کوارتر این بازی به قرار زیر است:
کوارتر اول، ۳ بر ۱ به سود چین
کوارتر دوم، ۵ بر ۵ مساوی
کوارتر سوم، ۷ بر ۶ به سود ایران
کوارتر چهارم، ۸ بر ۸

ضربات پنالتی، ایران 16 - چین 15

واترپلوئیست‌های ایران در مرحله مقدماتی مقابل تیم‌های کره‌جنوبی و سنگاپور به برتری رسیدند و مقابل قزاقستان شکست خوردند تا به عنوان تیم دوم راهی مسابقه یک‌چهارم شوند، در این مرحله نیز عربستان سعودی را از پیش رو برداشتند تا حریف ژاپن در مرحله نیمه‌نهایی شوند. شاگردان "الکساندر چیریچ" با شکست مقابل ژاپن در مرحله نیمه‌نهایی به مسابقه رده‌بندی راه یافته بودند.

نظرات

کد امنیتی رفرش
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما