اتحادیه اروپا متهم به جنایت علیه بشریت

 اتحادیه اروپا متهم به جنایت علیه بشریت

دو وکیل، شکایتی را علیه اتحادیه اروپا به دیوان بین‌المللی کیفری تقدیم کردند که در آن، این اتحادیه را به سازماندهی در نگه داشتن ۴۰ هزار مهاجر لیبیایی در شرایط غیرانسانی متهم کرده‌اند.

به گزارش تریبون24، به نقل از خبرگزاری دویچه‌وله، امر شالز و خوان برانکو، دو وکیلی هستند که اتحادیه اروپا را متهم به جنایت علیه بشریت کردند و این اتحادیه را شریک در اخراج، قتل، زندانی کردن، شکنجه و تجاوز علیه مهاجرانی می‌دانند که می‌خواستند از لیبی خارج شوند.

این شکایت با توجه به سیاست مهاجرتی پنج ساله اخیر اتحادیه اروپا تنظیم شده است؛ طبق نظر این دو وکیل، هدف اصلی این اتحادیه جلوگیری از مهاجرت به اروپا بوده است.

طبق گفته خوان برانکو، در سال ۲۰۱۵ که عملیات نجات "مار نستروم" متوقف شد و تعداد زیادی از مهاجرین در دریا غرق شدند، اتحادیه اروپا می‌دانست چه کار کند تا آنها از رسیدن به اروپا صرف نظر کنند.

اتحادیه اروپا، موضوع نجات ۷۳۰ هزار مهاجر در دریای مدیترانه را مطرح می‌کند ولی داده‌های سازمان ملل متحد نشان می‌دهد که ۱۸ هزار مهاجر از سال ۲۰۱۵ تاکنون جان خود در دریا از دست داده‌اند.

مطالب مرتبط با پست جاری

نظرات

کد امنیتی رفرش
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما