شرایط شرکت در انتخابات برای مسئولانی که دارای سمت دولتی هستند.

شرایط شرکت در انتخابات برای مسئولانی که دارای سمت دولتی هستند.
علیار راستگو در گفت‌وگو با ایسنا، در خصوص شرایط ثبت نام متقاضیان کاندیداتوری در انتخابات که اکنون دارای مسئولیت دولتی و حکومتی هستند، اظهار کرد: در ماده ۲۹ قانون انتخابات تمامی سمت‌ها به طور کامل مشخص شده است، بر این اساس متقاضیانی که دارای سمت دولتی و حکومتی بوده و کاندیدای شرکت در انتخابات مجلس شورای اسلامی هستند،  باید شش ماه قبل از ثبت نام در انتخابات از سمت خود استعفا کرده و استعفایشان توسط مسئول مافوق پذیرفته شود. 
وی افزود: ۱۶ خرداد ماه برای استعفای افرادی که مشمول ماده ۲۹ قانون انتخابات هستند، آخرین فرصت است. 
وی یادآور شد: ثبت نام جهت شرکت در انتخابات مجلس شورای اسلامی در دهم آذرماه سال جاری انجام می‌شود که افراد دارای سمت قبل از آن تاریخ باید از سمت دولتی خود استعفا دهند. 
 راستگو با بیان این‌که اعضای شورای شهر براساس قانون برای شرکت در انتخابات مجلس شورای اسلامی در هر نقطه از کشور و در هر حوزه‌ای که کاندیدا شوند باید از سمت خود استعفا دهند، گفت:  کاندیدای حضور در شورای روستا، تنها می‌تواند در حوزه‌ی خود استعفا دهد.

مطالب مرتبط با پست جاری

نظرات

کد امنیتی رفرش
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما