فرماندار تبریز: براساس قانون فقط بر مصوبات شورای شهر می‌توانیم نظارت کنیم/ شورای شهر باید بر عملکر

فرماندار تبریز: براساس قانون فقط بر مصوبات شورای شهر می‌توانیم نظارت کنیم/ شورای شهر باید بر عملکر

به گزارش اخترنیوز به نقل از فارس، علیارراستگو در خصوص وضعیت با توجه به انتخاب تبریز به عنوان پایتخت گردشگری جهان اسلام و نظارت بر شورای شهر اظهار داشت: شوراها به صورت دموکراتیک براساس رای مردم انتخاب شده‌اند اما براساس ماده 80 شوراها، نظارت بر مصوبات شورای شهر بر عهده هیات تطبیق بوده و مصوباتی که تصویب شده و به شورای تطبیق ارجاع می‌شود، در فرمانداری توسط اعضای هیات تطبیق که فرمانداری نیز یکی از اعضای آن بوده،  مورد بررسی قرار می‌گیرد.

وی افزود: در صورتی که مصوبات شورای شهر مغایر با قانون باشد، پس از بررسی در هیات تطبیق قطعا به شورا بازگردانده می‌شود و شورای شهر باید در خصوص مصوبه تجدیدنظر کند اما در صورت عدم تجدیدنظر و اصرار بر مصوبه، موضوع به هیات حل اختلاف استان ارجاع داده می‌شود و تصمیات این هیات برای هر دو طرف لازم الاجراست.

فرماندار تبریز خاطرنشان کرد: براساس قانون فقط بر مصوبات شورا می‌توانیم نظارت کنیم و آن هم براساس تصمیمات هیات تطبیق می‌توان انجام گیرد، مردم و رسانه‌ها مطمئن باشند چرخه قانون برای ما اهمیت بسیاری دارد و تلاشمان بر این است تا بر مدار قانون حرکت کنیم و اگر مصوبه ای بر خلاف قانون و اختیارات شوراها باشد، در هیات تطبیق بررسی و به خود شورا برگشت داده می‌شود.

وی تاکید کرد: اگر به صورت دموکراتیک به موضوع نگاه کنیم، شورای شهر باید بر عملکرد شهرداری نظارت کند و بر عملکرد شورا نیز مردم می‌توانند نظارت کنند، برخی موضوعات نباید از قاعده خارج شود، چرا که خوب یا بد مردم به مجموعه‌ای به نام شورای شهر رای داده است.

نظرات

کد امنیتی رفرش
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما