معاون بیمه سلامت آذربایجان شرقی: شورای سلامت در روستاها تشکیل شود

معاون بیمه سلامت آذربایجان شرقی: شورای سلامت در روستاها تشکیل شود

محمد جودی روز پنجشنبه در جمع مدیران شهرستان هریس، افزود: با ایجاد این شورا گام های درست در اجرای صحیح هدف های سلامت از جمله کاهش بیماری ها، افزایش سن امید به زندگی و کاهش رفت و آمد روستاییان به مراکز استان و پزشکان متخصص برای جمعیت روستایی برداشته می شود.
وی، با اشاره به تدوین نحوه تجویز نسخ دارویی، خواستار اجرای صحیح مراحل درمانی در مراکز درمانی و بهداشتی از طرف پزشکان خانواده شد. 
جودی، تعداد مراکز بهداشتی و درمانی شهرستان هریس را 10 مرکز و تعداد خانه های بهداشت روستایی را 42 خانه اعلام کرد و گفت: در این مراکز تعداد 19 پزشک خانواده و 13 ماما فعال بوده و به ارایه خدمات بهداشتی و درمانی مشغول هستند.
وی، درباره غربالگری برخی بیماری ها از جمله ایدز و هپاتیت، اظهار کرد: شناسایی افراد معتاد و انجام پیشگیری های لازم در این زمینه مورد تاکید است.
جودی، همچنین خواستار اولویت بندی برای همکاری در جهت حل مشکلات موجود در سیستم ارجاع و پزشک خانواده و تلاش برای خدمات رسانی به بیمه شدگان روستایی شد.
فرماندار شهرستان هریس نیز در این نشست، از اقدامات اولیه جهت احداث و راه اندازی دو مرکز بهداشتی - درمانی شبانه روزی در شهرستان خبر داد و به کمبودهای خدمات بهداشتی و درمانی از جمله کمبود پزشک عمومی و متخصص و نبود پزشک و مامای جانشین در برخی از مراکز و عدم اطلاع رسانی به بیمه شدگان در خصوص مرکز سونوگرافی اشاره و ابراز نارضایتی کرد.
صابر تقویمی، از حمایت های دولت در امر بیمه سلامت در شهرستان از جمله هزینه پرداختی به موسسات درمانی به مبلغ بیش از شش میلیارد ریال و شبکه بهداشت و درمان بابت سطح یک روستایی به مبلغ 32 میلیارد ریال خبر داد.
وی، کل جمعیت بیمه شده شهرستان هریس را 70 هزار و 147 نفر و تعداد افراد دارای بیماری های خاص و تحت پوشش اداره بیمه سلامت را 55 نفر اعلام کرد و افزود: پرداخت صد درصدی هزینه های دارو و دیالیز بیماران خاص شهرستان توسط اداره بیمه سلامت شهرستان هریس پرداخت می شود و بیماران از این جهت با هیچ گونه مشکلی روبرو نیستند.

نظرات

کد امنیتی رفرش
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما