رئیس دانشکده علوم پزشکی مراغه شایعه آسیب مادر باردار و نوزادش را تکذیب کرد

رئیس دانشکده علوم پزشکی مراغه شایعه آسیب مادر باردار و نوزادش را تکذیب کرد

به گزارش اخترنیوز به نقل از ایرنا،علی جنتی چهارشنبه شب اظهار کرد: مطلب درج شده در فضای مجازی منطبق بر واقعیت های موجود نبوده و بزرگنمایی شده است.
به گزارش ایرنا، عصر امروز شایعه ای مبنی بر آسیب رسیدن به یک مادر و نوزاد تازه متولد شده وی در حین زایمان در فضای مجازی منتشر شده بود.
جنتی افزود: با پیگیری موضوع و بررسی های انجام شده از سوی مسئولان دانشکده مشخص شد که شایعه مندرج در فضای مجازی با واقعیت های موجود مطابقت ندارد.
وی ادامه داد: روند درمانی این مادر باردار بر اساس قوانین بوده و کادر پزشکی با توجه به وضعیت بحرانی وی در زمان انتقال به بیمارستان در اسرع وقت اقدامات فوریتی را در این خصوص انجام داده اند.
وی اضافه کرد: مشکل حاد و وضعیت اورژانسی مادر و پیچ خوردن بند ناف دور گردن جنین، هم مادر و هم جنین را در معرض خطر قرار داده بود که با تلاش پرسنل درمانی و اقدامات صورت گرفته هر دوی آنها هم اکنون در سلامت کامل هستند.
جنتی ادامه داد: با توجه به اینکه سلامتی مادر و نوزاد از اهمیت ویژه ای برای حوزه سلامت برخوردار است این دانشکده تمامی موارد مربوط به مراقبت های مادران و نوزادان را به دقت و با حساسیت رصد کرده و با هر گونه قصور احتمالی در این زمینه از طرف هر کسی که باشد برخورد جدی می کند. 
وی افزود: انتظار دارم شهروندان محترم به فعالان حوزه سلامت اعتماد کرده و اجازه ندهند برخی افراد با بزرگنمایی برخی مسایل بسیار کوچک به دلایل نامعلوم، اعتماد مردم به بیمارستانها و مراکز درمانی خدشه وارد کنند.
وجود بیمارستان های شهید بهشتی، امیرالمومنین و بیمارستان در حال احداث سینا با مجموع 334 تخت بیمارستانی، مراغه را به قطب خدمات درمانی در جنوب آذربایجان شرقی تبدیل کرده است.
شهرستان مراغه با 250 هزار نفر جمعیت در 127 کیلومتری تبریز، مرکز آذربایجان شرقی واقع است.

نظرات

کد امنیتی رفرش
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما